6 تاکتیک محبوب در بازی مافیا

جدا از بحث شخصیت که قبلا به آن پرداخته شد، مافیا بازان ممکن است هر یک تاکتیک ویژه ای را برای هر بازی خود انتخاب نمایند. تاکتیک های بازی از تنوع زیادی برخوردارند ولی در این مطلب سعی داریم تا به 6 تاکتیک محبوب در بین بازیکنان بپردازیم.

رهبر

رهبر مافیا

رهبر، هدایت یک تیم را برعهده گرفته و آن را به سویی هدایت می کند. رهبر تیم شهروندی سمت خطرناکی را برعهده می گیرد چرا که ممکن است اولین قربانی باشد. معمولا با حذف یک رهبر، رهبری دیگر هدایت تیم را می پذیرد که ممکن است استراتژی کاملا متفاوتی داشته باشد و افراد تیم را گیج کند. اگر تیم مافیایی افرادی کم تجربه داشته باشد، شهروندان می توانند حتی بدون وجود رهبر هم پیروز بازی شوند.

در تیم شهروندان معمولا بازیکنی که نقش کارآگاه را دارد رهبر تیم می شود و در تیم مافیایی رهبر، بیشتر تمایل دارد خود را به جای کارآگاه جا بزند.

ساکت

ساکت مافیا

این تاکتیک مورد علاقه ی بازیکنان مبتدیست. آن ها ترجیح می دهند سکوت کرده و به آنچه در اطرافشان می گذرد نگاه کنند. شهروندان ساکت با بروز ندادن اطلاعاتشان فقط کار را خراب تر می کنند و در مظان اتهام قرار می گیرند. بازیکنان باتجربه نیز می توانند از این تاکتیک بهره برده و ابتدا نظاره گر کوچکترین جزئیات در رفتار دیگران باشند و سپس در مقطعی از بازی، رهبری تیم را به عهده بگیرند.(این تاکتیک مناسب کارآگاهان بازی نیز هست.)

این تاکتیک برای اعضای تیم مافیا خطرناک است چرا که آن ها را سریعا در مظان اتهام قرار می دهد ولی یک مافیای باتجربه ابتدا سکوت می کند و سپس خود را به جای کارآگاه بازی جا می زند.

نوچه

نوچه مافیا

یک نوچه عموما از یک رهبر تبعیت کرده و از خود نظری ندارد. اگر یک نوچه به اشتباه از یک بازیکن تیم مافیایی پیروی کند به احتمال زیاد منجر به باخت تیم شهروندان خواهد شد. مافیا نیز همواره به دنبال متحد کردن اینگونه بازیکنان است.

یک مافیا می تواند تاکتیک نوچگی را برگزیده و خود را به جای یک شهروند 100% جا بزند. اگر تمام بازیکنان مشکوک از بازی حذف شده اند و هنوز بازی تمام نشده، پس شهروندان باید در میان نوچه ها به دنبال مافیاها بگردند.

ایثارگر

ایثارگر مافیا

این بازیکن خودش را فدای تیم می کند. ایثارگر در تیم شهروندان ممکن است خودش را به جای کارآگاه بازی جا بزند تا از کارآگاه اصلی محافظت شود. این تاکتیک منجر به حذف حداقل یکی از اعضای تیم مافیا می شود ولی اگر به درستی اجرا نشود ممکن است به باخت تیم شهروندان نیز منجر شود بنابراین خیلی به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد.

محرک

محرک مافیا

این تاکتیک به نوچگی شبیه است و تنها تفاوتی که دارد این است که محرک، ارتباط نزدیکی با رهبر ندارد و در حقیقت رهبر را متقاعد می کند تا تصمیم مشخصی اتخاذ نماید. اگر دو عضو تیم مافیا چنین تاکتیکی را در پیش بگیرند ممکن است به بازیکنان متفاوتی رای دهند تا شهروندان را گمراه کنند.

باگ

باگ مافیا

مافیایی که ظاهرا برای شهروندان بازی می کند. او ابتدا به شهر کمک می کند، اعتماد آنها را جلب می کند و به خاطر صداقتش در بازی می ماند. این تاکتیک بسیار جذاب به نظر می رسد، اما اجرای آن بسیار دشوار است، بنابراین فقط بازیکنان با تجربه می توانند از عهده ی آن برآیند. همچنین، بسیار مهم است که تمام صحبت ها و حرکات خود را کنترل کنند تا اصلا مشکوک به نظر نرسند. وقتی دو باگ در مافیا به طور همزمان وجود داشته باشند، شرایط دشوار می شود، زیرا شهروندان به سرعت آن ها را شناسایی کرده و به آن بازیکنان رای می دهند.

مترجم: مریم قاسمیه

منبع: www.mafportal.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا