10 بردگیم برتر ماه مِی 2020

 این ماه 154 بردگیم در لیست برترین های سایت boardgamegeek قرار گرفته اند که 10 بازی برتر این لیست به شرح زیر می باشند:

 

10. The crew: The Quest for Planet Nine

The Crew The Quest for Planet 9

این بازی در این ماه با 4 پله صعود توانسته در میان 10 بازی برتر قرار بگیرد. در این بردگیم که یک بازی مشارکتی به شمار می آید، بازیکنان در نقش فضانوردانی هستند که به دنبال کشف سیاره ای جدید راهی فضا می شوند. بازی شامل 50 ماموریت فضاییست که به مرور سخت تر می شوند و می توان در هر دست از بازی یکی از آن ها را انجام داد. همچنین در طول ماموریت بازیکنان باید به ارتباط با یکدیگر بپردازند و این خود چالشی جدید را ایجاد می کند. هر ماموریت، تنها زمانی کامل می شود که هر یک از بازیکنان وظایف خود را به درستی انجام دهند.

 

 

 

9. Marvel Champions

 marvel champions

این بازی که یک بازی کارتی مشارکتی به حساب می آید، برای 1 تا 4 بازیکن طراحی شده است. با Marvel Champion وارد دنیای ماروِل شده و به جای شخصیت ها و قهرمانان مشهور دنیای فیلم و انیمیشن ها قرار گرفته و نیروهای شیطانی را نابود کنید.

این بازی توسعه دهنده های زیادی دارد که جدیدترین آن ها Doctor Strange نام دارد.

Hero pack

 

8. Nemesis

nemesis

این بازی در تم علمی تخیلی بوده و یک بازی مشارکتی برای 1 تا 5 بازیکن می باشد. داستان بازی، در سفینه ای فضایی در جریان است که مشکلی نامعلوم سفینه را از کار انداخته و فردی در سفینه نیز به قتل رسیده است. هدف بازیکنان، پیدا کردن این مشکل و حل کردن آن است، البته شاید اتفاق های مرموز دیگری نیز در جریان باشد.

 

 

7. Arkham Horror: The Card Game

 Arkham

در این بازی شما و دوستانتان به شخصیت های شهر آرکام تبدیل می شوید. شما علاوه برنقاط قوت، نقاط ضعفی هم دارید. اما مهم نیست که به چه کار مجبورید و یا چه چیز شما را تعقیب می کند. نقاط قوت و ضعف خود را با کارت هایتان پیدا خواهید کرد و کارت ها که به عنوان منابع شما مورد استفاده قرار می گیرند، به شما و دوستانتان کمک خواهند کرد تا از وحشتناک ترین و مخوف ترین جهان رهایی یابید.

 

 

 

6. Spirit Island

Spirit Island

این بردگیم یک بازی پیچیده ی مشارکتی به حساب می آید. بازیکنان در نقش ارواح یک جزیره می باشند که باید در برابر مهاجمین از جزیره دفاع کنند. هر یک از این ارواح قدرت های ویژه ی خود را دارا هستند. در هر نوبت بازیکنان همزمان تصمیم می گیرند که از کدام کارت های قدرت خود استفاده نمایند. در طول بازی، قدرت نفوذ آن ها بیشتر شده تا کم کم بتوانند از شر بیگانگان رهایی یابند.

 

 

 

5. Everdell

everdell

این بازی یکی از زیباترین بازی های worker placement است. Everdell تعدادی کارگر در اختیار بازیکنان قرار می دهد که برای ساختن شهراز آن ها استفاده می شود. ساختمان ها و شهروندان در طول بازی ترکیباتی را پدید می آورند که کمک می کند بازی برای چهار دور ادامه پیدا کند.

 

 

 

 

4. Wingspan

wingspan

Wingspan یک بازی رقابتی کارت محوراست که بازیکنان در نقش محققین و پرنده شناسان تلاش می کنند تا بهترین پرندگان را وارد مجموعه خود کنند. هر پرنده زنجیره ای از ترکیبات قدرتمند را در یکی از زیستگاه های شما گسترش می دهد. تهیه غذا و تخم گذاری از جمله کارهاییست که در این زیستگاه ها انجام می شود.

 

 

 

3. Terraforming Mars

 Terraforming mars

در این بازی پرطرفدار، شما در نقش یکی از شرکت های مشارکت کننده در مریخ، تلاش می کنید تا با همکاری دیگران، مریخ را به محلی مناسب برای زندگی انسان ها تبدیل کنید. تنوع کارت ها در این بازی بسیار زیاد است. پروژه های گوناگونی باید انجام شود تا 3 مولفه اکسیژن، اقیانوس، و دما به حد قابل قبولی برای زندگی انسان ها برسد.

 

 

 

2. Ankh: Gods of Egypt

Ankh

این بازی به تازگی با جذب 3.3 میلیون دلار سرمایه در سایت کیک استارتر، توانسته طرفداران بسیاری پیدا کند و این ماه با 66 پله صعود در مقام دوم لیست قرار بگیرد. در این بازی بازیکنان در نقش خدایانی هستند که به نجات جامعه خود که در حال فراموش کردن سنت هاست، می پردازند. این خدایان با ساخت کاروان، احضار هیولاها و جذب پیروان جدید به افزایش قدرت مشغول می شوند.

 

 

 

1. Gloomhaven

gloomhaven

در این بازی، هر یک از بازیکنان دارای مهارت های خاصی بوده و برای سفر خود به این نقطه تاریک جهان دلایل خود را دارند. آن ها با همکاری یکدیگر تلاش می کنند تا سیاه چاله ی ترسناک را از بین ببرند و خرابه ها را پاکسازی کنند. در هر نوبت بازی، بازیکنان دو کارت را انتخاب می کنند که اعداد بالای کارت ها نشان می دهد، کدامیک را باید استفاده نمایند. همچنین هر کارت، دو توانایی به بازیکن می دهد که او می تواند از بین آن ها انتخاب کند. اما بازیکنان باید مراقب باشند تا کارت های خود را از دست ندهند و از بین بردن سیاه چاله زیاد طول نکشد.

 

مترجم: مریم قاسمیه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا