10 بردگیم برتر ماه فوریه 2020

10. Root

root

Root بازی ماجراجویانه ای است که در آن بازیکنان به جنگ قدرت می پردازند. Marquise de Cat بدجنس، جنگل را در اختیار گرفته و در صدد به دست آوردن ثروت آن است. حیوانات دیگر متحد شده اند تا از این کار جلوگیری کنند. این بردگیم از بازی های نامتقارن محسوب می شود که در آن، هر یک از بازیکنان توانایی منحصر به فرد خود را دارا هستند و از شرایط پیروزی متفاوتی بهره مند می باشند. با وجود کارت های بسیار جذاب و چند کاره ی این بازی فکری، هیچ بازی نامتقارنی تا این حد جذاب نبوده است.

این بازی با 5 پله صعود، این ماه، بار دیگر در بین 10 بازی برتر قرار گرفته است.

همچنین توسعه دهنده ی این بازی به نام The Underworld  که به تازگی وارد بازار شده است، دو نقشه ی جدید را وارد بازی می کند و به جذابیت های آن می افزاید.

root river

9. Nemesis

nemesis

این بازی رومیزی، در تم علمی تخیلی بوده و یک بازی مشارکتی برای 1 تا 5 بازیکن می باشد. داستان بازی، در سفینه ای فضایی در جریان است که مشکلی نامعلوم سفینه را از کار انداخته و فردی در سفینه نیز به قتل رسیده است. هدف بازیکنان، پیدا کردن این مشکل و حل کردن آن است، البته شاید اتفاق های مرموز دیگری نیز در جریان باشد.

این بازی با 2 پله نزول در این ماه به مقام نهم رسیده است و خبرهای رسیده از کمپانی سازنده، حاکی از آن است که دو ورژن جدید این بازی، در سایزهای متفاوت در راه است و در 2020 به بازار خواهد آمد.

 

 

 

 

8. Oath: Chronicles of empire and Exile

oath

 در این بردگیم، بازیکنان در نقش مامورینی هستند که در دوره ای از تاریخ در یک سرزمین باستانی حضور پیدا کرده و فرامین کهن را اجرا می کنند. نتایج یک بازی بر دورهای بعدی بازی تاثیرگذار است و هر بازی می تواند نتایجی کاملاً متفاوت از دیگری داشته باشد. اگر گروهی مایل به ادامه ی بازی گروه قبل نباشند می توانند بازی را از اول آغاز کنند و محدودیتی متوجه آن ها نخواهد بود. این بازی، این ماه با 48 رتبه صعود، پیشرفت قابل توجهی داشته است.

 

 

 

7. Tainted Grail: The Fall of Avalon

grail

و اما رتبه ی اول ماه گذشته، این ماه با 6 پله نزول در مقام هفتم قرار گرفته است. این بردگیم، یک بازی تکی یا مشارکتی برای حداکثر 4 بازیکن می باشد. جان سالم به در بردن از انواع بلایا از جمله بیماری، گرسنگی، آب و هوا و …بازی را بسیار جذاب کرده است. پشت هر یک از عناصر بازی، داستان و رمز و رازی نهفته است که حتی برخی از آن ها بعد از چندین بار بازی کردن، آشکار می شوند. دیپلماسی قوی و تصمیم گیری های به جا راه پیروزی را هموار می کند.

 

 

 

 

 

6. Maracaibo

maracaibo

Maracaibo جدیدترین بردگیم Alexander Pfister محسوب می شود که یک بازی استراتژیک بوده و برای 1 تا 4 بازیکن طراحی شده است. فضای بازی، کارائیب قرن هفدهم بوده و 4 دور 40 دقیقه ای طول می کشد. در این بازی، بازیکنان، دریانوردانی هستند که با مدیریت کارت های خود، به تجارت کالا می پردازند.

 

 

 

 

 

 

5. Terraforming Mars

 terraforming mars

در این بازی پرطرفدار، شما در نقش یکی از شرکت های مشارکت کننده در مریخ، تلاش می کنید تا با همکاری دیگران، مریخ را به محلی مناسب برای زندگی انسان ها تبدیل کنید. تنوع کارت ها در این بازی بسیار زیاد است. پروژه های گوناگونی باید انجام شود تا 3 مولفه اکسیژن، اقیانوس، و دما به حد قابل قبولی برای زندگی انسان ها برسد.

توسعه دهنده ی این بازی به نام تِرمویل(Turmoil) پنجمین توسعه دهنده ی این بازیست که ابعاد سیاسی را به بازی می افزاید.

turmoil

 

4. Wingspan

wingspan

Wingspan یک بازی رقابتی کارت محوراست که بازیکنان در نقش محققین و پرنده شناسان تلاش می کنند تا بهترین پرندگان را وارد مجموعه خود کنند. هر پرنده زنجیره ای از ترکیبات قدرتمند را در یکی از زیستگاه های شما گسترش می دهد. تهیه غذا و تخم گذاری از جمله کارهاییست که در این زیستگاه ها انجام می شود.

این بازی هم اکنون دارای 1 توسعه دهنده می باشد که پرندگان قاره ی اروپا را به بازی معرفی می کند. اما طبق اعلام کمپانی سازنده ی بازی، توسعه دهنده ی دوم در راه بوده و قرار است به زودی به بازار بیاید. این توسعه دهنده، به پرندگان قاره ی اقیانوسیه اختصاص دارد.

wingspan exp

 

 

 

3. Marvel Champions

marvel champion

این بازی که یک بازی کارتی مشارکتی به حساب می آید، برای 1 تا 4 بازیکن طراحی شده است. با Marvel Champion وارد دنیای ماروِل شده و به جای شخصیت ها و قهرمانان مشهور دنیای فیلم و انیمیشن ها قرار گرفته و نیروهای شیطانی را نابود کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Gloomhaven

gloomhaven

در این بازی، هر یک از بازیکنان دارای مهارت های خاصی بوده و برای سفر خود به این نقطه تاریک جهان دلایل خود را دارند. آن ها با همکاری یکدیگر تلاش می کنند تا سیاه چاله ی ترسناک را از بین ببرند و خرابه ها را پاکسازی کنند. در هر نوبت بازی، بازیکنان دو کارت را انتخاب می کنند که اعداد بالای کارت ها نشان می دهد، کدامیک را باید استفاده نمایند. همچنین هر کارت، دو توانایی به بازیکن می دهد که او می تواند از بین آن ها انتخاب کند. اما بازیکنان باید مراقب باشند تا کارت های خود را از دست ندهند و از بین بردن سیاه چاله زیاد طول نکشد.

و اما توسعه دهنده ی جدید این بازی که قرار است به زودی به بازار بیاید:

gloomhaven exp

 

1. On Mars (2020)

on mars

در این بردگیم، که از دسته بردگیم های سنگین به شمار می رود، بازیکنان در تلاشند تا مریخ را قابل سکونت نمایند. در ابتدا، برای بیشتر کارها به زمین وابسته بوده و مجبور خواهید بود تا بین زمین و مریخ در رفت و آمد باشید. با تشکیل کولونی ها، به ساخت معدن، تولید انرژی، آب، گلخانه، اکسیژن و سرپناه می پردازید. این بازی شامل دو فاز کولونی و شاتل می باشد.

این بازی، در این ماه با 22 پله صعود در میان 169 بازی، به مقام اول رسیده است.

 

 

مترجم: مریم قاسمیه

منبع: www.boardgamegeek.com

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا