10 بردگیم برتر ماه دسامبر2019

 10. Brass Birmingham

 Brass

این بازی با مکانیزم استراتژی اقتصادی، از دنباله های معروف Martin Wallace می باشد. این بازی، داستان رقابت کارآفرینان بیرمنگام در طول انقلاب صنعتی و بین سال های 1770-1870 را بیان می کند. مانند بازی های قدیمی تر این سری، شما باید شبکه ها و صنایع خود را رشد و گسترش دهید. در هر دور از بازی، شما می توانید حرکاتی مانند ساخت، شبکه بندی، گسترش، فروش، وام و دیده بانی را انجام دهید، که سیستم فروش در این بازی جدید بوده و آن را جذاب تر کرده است. همچنین سیستم امتیازدهی و به دست آوردن توکن های پیروزی برای بازیکنان، دارای طراحی بهتری می باشد.

 

 

 

9. Everdell

everdell

این بازی از پرطرفدارترین بازی های 2019 محسوب می شود و برای چندمین ماه پیاپی است که در جمع 10 بردگیم برتر قرار می گیرد. این بازی یکی از زیباترین بازی های worker placement است. Everdell تعدادی کارگر در اختیار بازیکنان قرار می دهد که برای ساختن شهراز آن ها استفاده می شود. ساختمان ها و شهروندان در طول بازی ترکیباتی را پدید می آورند که کمک می کند بازی برای چهار دور ادامه پیدا کند.

                        

 

 

 Spirecrest وBellfair دو توسعه دهنده جدید این بازی هستند که جذابیت های زیادی را به این بردگیم اضافه کرده اند و موجب شده اند تا این بازی بار دیگر در بین 10 بازی محبوب قرار بگیرد.

expansion everdell

 

 

8. Gloomhaven

gloomhaven

این بازی که در طی 32 ماه اخیر در بین 4 بازی برتر قرار داشته در این ماه به رتبه هشتم نزول کرده است.در این بازی، هر یک از بازیکنان دارای مهارت های خاصی بوده و برای سفر خود به این نقطه تاریک جهان دلایل خود را دارند. آن ها با همکاری یکدیگر تلاش می کنند تا سیاه چاله ترسناک را از بین ببرند و خرابه ها را پاکسازی کنند. در هر نوبت بازی، بازیکنان دو کارت را انتخاب می کنند که اعداد بالای کارت ها نشان می دهد، کدامیک را باید استفاده نمایند. همچنین هر کارت، دو توانایی به بازیکن می دهد که او می تواند از بین آن ها انتخاب کند. اما بازیکنان باید مراقب باشند تا کارت های خود را از دست ندهند و از بین بردن سیاه چاله زیاد طول نکشد.

 

 

 

7. Terraforming Mars

 Terraforming mars

در این بازی پرطرفدار، شما در نقش یکی از شرکت های مشارکت کننده در مریخ، تلاش می کنید تا تا با همکاری دیگران، مریخ را به محلی مناسب برای زندگی انسان ها تبدیل کنید. تنوع کارت ها در این بازی بسیار زیاد است. پروژه های گوناگونی باید انجام شود تا 3 مولفه اکسیژن، اقیانوس، و دما به حد قابل قبولی برای زندگی انسان ها برسد.

 

 

 

همچنین پنجمین توسعه دهنده این بازی نیز به جذابیت های آن افزوده است.در این توسعه دهنده پروژه های جدیدی تعریف شده اند و وقایع تازه ای مانند طوفان شن سیاره را تهدید می کنند.

Terraforming mars turmoil

 

6. Wingspan

wingspan

Wingspan یک بازی رقابتی کارت محوراست که بازیکنان در نقش محققین و پرنده شناسان تلاش می کنند تا بهترین پرندگان را وارد مجموعه خود کنند. هر پرنده زنجیره ای از ترکیبات قدرتمند را در یکی از زیستگاه های شما گسترش می دهد. تهیه غذا و تخم گذاری از جمله کارهاییست که در این زیستگاه ها انجام می شود.

 

 

 

5. Maracaibo

 Marscaibo

Maracaibo جدیدترین بردگیم Alexander Pfister محسوب می شود که یک بازی استراتژیک بوده و برای 1 تا 4 بازیکن طراحی شده است. فضای بازی، کارائیب قرن هفدهم بوده و 4 دور 40 دقیقه ای طول می کشد. در این بازی، بازیکنان دریانوردانی هستند که با مدیریت کارت های خود، به تجارت کالا می پردازند. به نظر می آید این بازی با 5 پله صعود، هرروز محبوب تر می شود.

 

 

 

4. Tainted Grail: The Fall of Avalon

Tained Graill the fall of avalon

این بردگیم، یک بازی تکی یا مشارکتی برای حداکثر 4 بازیکن می باشد. جان سالم به در بردن از انواع بلایا از جمله بیماری، گرسنگی، آب و هوا و …بازی را بسیار جذاب کرده است. پشت هر یک از اِلِمان های بازی، داستان و رمز و رازی نهفته است که حتی برخی از آن ها بعد از چندین بار بازی کردن، آشکار می شوند. دیپلماسی قوی و تصمیم گیری های به جا راه پیروزی را هموار می کند.

این بازی با استقبال بسیار رو به رو شده و این ماه برای اولین بار در جمع 10 بردگیم برتر قرار گرفته است.

 

 

3. Nemesis

nemesis

این بازی در تم علمی تخیلی بوده و یک بازی مشارکتی برای 1 تا 5 بازیکن می باشد. داستان بازی، در سفینه ای فضایی در جریان است که مشکلی نامعلوم سفینه را از کار انداخته و فردی در سفینه نیز به قتل رسیده است. هدف بازیکنان، پیدا کردن این مشکل و حل کردن آن است، البته شاید اتفاق های مرموز دیگری نیز در جریان باشد.

 

 

 

2. Tapestry

 tapestry

در این بازی، بازیکنان به خلق تمدن از زمان انسان های اولیه تا آینده می پردازند.راهی که شما برای ساخت تمدن خود در پیش می گیرید، از آنچه در دنیای واقعی می گذرد متفاوت است و تمدن شما کاملا منحصر به فرد خواهد بود. در Tapestry شما از هیچ آغاز می کنید، و در هریک از 4 مسیر پیشرفت(علوم، تکنولوژی، اکتشاف، و نظامی) به تدریج جلو می روید تا مزایای بیشتری نصیبتان گردد. شما هم می توانید فقط برروی یک رشته تمرکز داشته باشید و پیش بروید، و هم می توانید چند رشته را همزمان باهم پیشرفت دهید.

در ضمن راهنمای این بازی جدیدا به روز رسانی شده است که می توانید نسخه ی جدید آن را از سایت زیردانلود نمایید.

www.stonemaiergames.com

 

1. Marvel Champions

 marvel champions

این بازی که یک بازی کارتی مشارکتی به حساب می آید، برای 1 تا 4 بازیکن طراحی شده است. با Marvel Champion وارد دنیای ماروِل شده و به جای شخصیت های و قهرمانان مشهور دنیای فیلم و انیمیشن ها شوید و نیروهای شیطانی را نابود کنید.

 

 

 

 

این ماه به چند بازی که در لیست، صعود قابل توجهی داشته اند نیز اشاره می کنیم:

1. Azul

Azul

این بازی که با 116 رتبه ارتقا، این ماه در مقام 50 قرار گرفته است، یک بازی استراتژیک و خانوادگی محسوب می شود. در این بازی، بازیکنان در نقش معمارانی هستند که به کاشی کاری عمارت تابستانی پادشاه پرتغال در قرن شانزدهم می پردازند. برنده کسیست که بتواند بهترین کار را ارائه دهد.

 

 

 

 

2. Concordia

concordia

این بازی که یک بازی استراتژیک اقتصادیست، در روم باستان جریان دارد و برای 2 تا 5 بازیکن طراحی شده است. در این بازی، بازیکنان باید علاوه بر به کارگیری استراتژی مناسب در عملکرد خود، مراقب عملکرد رقبای خود نیز باشند. این بازی در سال های 2013، 2014 و 2015 جوایز متعددی را کسب کرده است.همچنین گسترش دهنده آن به نام Venus ، از طرفداران بسیاری برخوردار است.در این گسترش دهنده، الهه ونوس استراتژی های جدیدی را در اختیار بازیکنان قرار می دهد و دو نقشه جدید نیز به بازی اضافه می شود.

 

 

 

این بازی، با 86 رتبه صعود، در این ماه به مقام 58 رسیده است.

venus

 

مترجم: مریم قاسمیه

منبع: www.boardgamegeek.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا