10 بردگیم برتر ماه نوامبر 2019

10. Maracaibo

 Marscaibo

Maracaibo جدیدترین بردگیم Alexander Pfister محسوب می شود که یک بازی استراتژیک بوده و برای 1 تا 4 بازیکن طراحی شده است.فضای بازی، کارائیب قرن هفدهم را دارد و 4 دور 40 دقیقه ای طول می کشد.در این بازی، بازیکنان دریانوردانی هستند که به تجارت کالا می پردازند.در این بازی مدیریت کارت ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

 

 

 

 

 

9. Brass Birmingham

Brass

این بازی با مکانیزم استراتژی اقتصادی از دنباله های معروف Martin Wallace می باشد.این بازی داستان رقابت کارآفرینان بیرمنگام در طول انقلاب صنعتی و بین سال های 1770-1870 را بیان می کند.مانند بازی های قدیمی تر این سری، شما باید شبکه ها و صنایع خود را رشد و گسترش دهید.در هر دور از بازی، شما می توانید حرکاتی مانند ساخت، شبکه، گسترش، فروش، وام و دیده بانی را انجام دهید، که سیستم فروش در این بازی جدید بوده و آن را جذاب تر کرده است. همچنین سیستم امتیازدهی و به دست آوردن توکن های پیروزی برای بازیکنان ، دارای طراحی بهتری می باشد.

 

 

 

 

 

8. Marvel Champions

 marvel champions

این بازی که یک بازی کارتی مشارکتی به حساب می آیدبرای 1 تا 4 بازیکن طراحی شده است.با Marvel Champion وارد دنیای ماروِل شده و به جای شخصیت های و قهرمانان مشهور دنیای فیلم و انیمیشن ها شوید و نیروهای شیطانی را نابود کنید.

 

 

 

 

 

 

 

7. Everdell

everdell

این بازی یکی از زیباترین بازی های worker placement است.Everdell تعدادی کارگر در اختیار بازیکنان قرار می دهد که برای ساختن شهراز آن ها استفاده می شود.ساختمان ها و شهروندان در طول بازی ترکیباتی را پدید می آورند که کمک می کند بازی برای چهار دور ادامه پیدا کند.

                       

 Spirecrest وBellfair دو توسعه دهنده جدید این بازی هستند که جذابیت های زیادی را به این بردگیم اضافه کرده اند و موجب شده اند تا این بازی بار دیگر در بین 10 بازی محبوب قرار بگیرد.

 

bellfaire

                      everdell spirecrest

 

 

 

 

 

6. Terraforming Mars 

Terraforming mars

در این بازی پرطرفدار، شما در نقش یکی از شرکت های مشارکت کننده در مریخ، تلاش می کنید تا تا با همکاری دیگران مریخ را به محلی مناسب برای زندگی انسان ها تبدیل کنید.تنوع کارت ها در این بازی بسیار زیاد است . پروژه های گوناگونی باید انجام شود تا 3 مولفه اکسیژن، اقیانوس، و دما به حد قابل قبولی برای زندگی انسان ها برسد.

همچنین پنجمین توسعه دهنده این بازی نیز به جذابیت های آن افزوده است.در این توسعه دهنده پروژه های جدیدی تعریف شده اند و وقایع تازه ای مانند طوفان شن سیاره را تهدید می کنند.

Terraforming mars turmoil

 

 

5. Paladins of the kingdom

paladins

بازی تم قدیمی دارد و در فضای آشفته فرانسه در سال 900 میلادی در جریان است.در حالیکه شهر در حال گسترش است دشمنانی وجود دارند که مانع پیشرفت می شوند.در این بازی، بازیکنان در تلاشند تا با جذب نیرو به ساخت استحکامات و پایگاه هایی پرداخته و با دشمنان به مقابله بپردازند.در هردور از بازی قهرمانان افسانه ای به کار گرفته شده و بازیکنان باید قدرت و تاثیرگذاری خود را افزایش دهند.

 

 

 

 

 

 

 

4. Gloomhaven

gloomhaven

در این بازی هر یک از بازیکنان دارای مهارت های خاصی بوده و برای سفر خود به این نقطه تاریک جهان دلایل خود را دارند.آن ها با همکاری یکدیگر تلاش می کنند تا سیاه چاله ترسناک را از بین ببرند و خرابه ها را پاکسازی کنند.در هر نوبت بازی، بازیکنان دو کارت را انتخاب می کنند که اعداد بالای کارت ها نشان می دهد، کدامیک را باید استفاده نمایند.همچنین هر کارت دو توانایی به بازیکن می دهد که او می تواند از بین آن ها انتخاب کند.اما بازیکنان باید مراقب باشند تا کارت های خود را از دست ندهند و از بین بردن سیاه چاله زیاد طول نکشد.

 

 

 

 

3. Nemesis

nemesis

این بازی در تم علمی تخیلی بوده و یک بازی مشارکتی برای 1 تا 5 بازیکن می باشد.داستان بازی، در سفینه ای فضایی در جریان است که مشکلی نامعلوم سفینه را از کار انداخته و فردی در سفینه نیز به قتل رسیده است.هدف بازیکنان، پیدا کردن این مشکل و حل کردن آن است، البته شاید اتفاق های مرموز دیگری نیز در جریان باشد.

 

 

 

 

 

 

 

2. Wingspan

wingspan

Wingspan یک بازی رقابتی کارت محوراست که بازیکنان در نقش محققین و پرنده شناسان تلاش می کنند تا بهترین پرندگان را وارد مجموعه خود کنند.هر پرنده زنجیره ای از ترکیبات قدرتمند را در یکی از زیستگاه های شما گسترش می دهد.تهیه غذا و تخم گذاری از جمله کارهاییست که در این زیستگاه ها انجام می شود.

نکته قابل توجه درمورد این بازی فروش قابل توجه آن است که تا به امروز بیش از 120 هزار نسخه از آن به فروش رفته و انتظار میرود پرفروش ترین بازی سال 2019 باشد.

 

 

 

 

 

1. Tapestry

tapestry

در این بازی، بازیکنان به خلق تمدن از زمان انسان های اولیه تا آینده می پردازند.راهی که شما برای ساخت تمدن خود در پیش می گیرید، از آنچه در دنیای واقعی می گذرد متفاوت است و تمدن شما کاملا منحصر به فرد خواهد بود.در Tapestry شما از هیچ آغاز می کنید، و در هریک از 4 مسیر پیشرفت(علوم، تکنولوژی، اکتشاف، و نظامی) به تدریج جلو می روید تا مزایای بیشتری نصیبتان گردد.شما هم می توانید فقط برروی یک رشته تمرکز داشته باشید و پیش بروید، و هم می توانید چند رشته را همزمان باهم پیشرفت دهید.

 

 

 

 

 

 

مترجم: مریم قاسمیه

منبع: www.boardgamegeek.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا