بازی فکری های اسمارت گیمز Smart Games

SmartGamesکمپانی بلژیکی “اسمارت گیمز” (Smart Games) یکی از شرکت‌های بزرگ اروپایی است که به‌شکل تخصّصی به طرّاحی و تولید بازی‌های فکری (به‌ویژه بازی‌های فکری تک‌نفره) می‌پردازد. این شرکت با بهره‌گیری از طرّاحانی خلّاق و خوش‌ذوق توانست در مدّتی بسیار کوتاه (کم‌تر از 5 سال پس از تأسیس)، بازی‌های فکری خود را به‌عنوان محصولاتی پُرفروش، به 80 کشور جهان صادر کرده و سهم بزرگی از بازار اسباب بازی اروپا را به خود اختصاص دهد.

بازی فکری روز و شب smart games                     بازی فکری trucky 3

بازی فکری Day and Night (شب و روز)                                                           بازی فکری Trucky 3 (تراکی 3)

بازی‌های فکری کمپانی اسمارت گیمز، در عینِ به چالش کشیدن ذهن افراد، لحظاتی مفرّح و شاد را برای ایشان رقم می‌زند؛ تنوع این بازی‌ها بسیار بالا بوده (بیش از 50 محصول مختلف!) و چنین تنوعی، به‌راحتی، امکان راضی کردن تمام سلایق و ذائقه‌ها را در تمامی سنین (از 3 سال تا 103 سال!) فراهم می‌کند.

بازی-فکری-پنگوئن-روی-یخ
بازی فکری Penguins on Ice (پنگوئن‌ها روی یخ)

بازی‌های فکری شرکت اسمارت گیمز را می‌توان به چند دسته‌ی اصلی تقسیم نمود:
* بازی‌های چوبی: پازل‌هایی هوشمند هستند که به‌طور معمول، شامل یک صفحه، چند قطعه و یک دفترچه‌ی معمّا بوده و چیدمان‌شان بر‌اَساس معمّاهای مختلف، تغییر می‌کند. این بازی‌ها – که جنس‌شان از چوب بوده و کیفیتی بسیار بالا دارند – پیشنهادهایی فوق‌العاده برای سنین 2 تا 9 سال هستند. روز و شب (Day and Night)، ماشین باهوش (Smart Car) و کملات جونیور (Camelot Jr.) در این دسته قرار می گیرند.

بازی-فکری-بانی-بو

بازی فکری Bunny peak-a Boo (بانی بو)

* پازلهای IQ: پازل‌هایی هوشمند هستند که همگی در سایزی مشخص و تقریباً ثابت تولید شده و تعداد معمّاهای آن‌ها بسیار بیش‌تر از پازل‌های هوشمند معمولی (حدود 2 برابر آن‌ها) است. این پازل‌ها، به‌علت اندازه‌ی کوچک‌شان، به‌راحتی قابل‌حمل بوده و گزینه‌هایی بسیار مناسب برای بازی در هنگام مسافرت هستند. آی.کیو لینک (IQ Link)، آی.کیو بلاکس (IQ Blox)، آی.کیو توییست (IQ Twist) و آی.کیو فیتس (IQ Fits) از بهترین نمونه‌های این دسته محسوب می‌شوند.

بازی-فکری-آی-کیو-کندی

بازی فکری IQ Candy (آی.کیو کَندی)

* بازی‌های منطقی: بیش‌ترین بازی‌های فکری کمپانی اسمارت گیمز، مانند Aqua Belle (آکوابل)، Hide and Seek (هاید اند سیک) و Anti Vius (آنتی ویروس) در این دسته قرار می‌گیرند. این بازی‌ها نیز پازل‌هایی هوشمند و تک‌نفره هستند.

بازی-فکری-وایکینگبازی فکری Vikings (وایکینگ‌ها)

* پازل‌های مسیریابی: همان‌طور که از نام‌شان پیداست، حلّ معمّای این پازل‌ها، به‌معنای پیدا کردن یک یا چند مسیر درست است و اتصال برقرار کردن بین دو یا چند آیتم مختلف موجود در بازی. بهترین نمونه‌های این پازل ها، شاهزاده و اژدها (Prince and Dragon) و موش و گربه (Cat and Mouse) هستند.

بازی-فکری-شاهزاده-و-اژدهابازی فکری Prince and Dragon (شاهزاده و اژدها)

* بازی‌های مَگنِتی (Magnetic Travel Games): تفاوت اصلی آن‌ها با سایر بازی‌های کمپانی اسمارت گیمز، در طرّاحی صفحه‌ها و قطعات پازلی آن‌هاست که خاصیت مغناطیسی داشته و استفاده و حمل و نقل آن‌ها را بسیار ساده‌تر می‌کند. شما می‌توانید بدون این‌که نگران گُم شدن قطعات این پازل‌ها باشید، در اتومبیل یا هواپیما به حلّ آن‌ها بپردازید و لذّت ببرید. جنگل اسرار‌آمیز (Magic Forest)، برِین چیزِر (Brain Cheeser) و دنیای آب (Water World) از بهترین نمونههای بازیهای مَگنِتی هستند.

بازی-فکری-کشتی-نوح

بازی فکری Noah’s Ark (کشتی نوح)

شرکت اسمارت گیمز (Smart Games) در سال جدید میلادی نیز مثل هر سال، چند عنوان بازی فکری و پازل هوشمند جدید را روانه‌ی بازار کرده است که از آن میان می‌توان به سه بچه‌خوک کوچولو (Three Little Piggies)، پروانهها (Butterflies) و رژهی پنگوئنها (Penguins Parade) اشاره کرد.

بازی-فکری-سه-بچه-خوک

بازی فکری Three Little Piggies (سه بچه‌خوک کوچولو)

بازی-فکری-پروانه-ها

بازی فکری Butterflies (پروانه‌ها)

برای به دست آوردن اطلاعات بیش‌تر در مورد این شرکت و محصولاتش، می‌توانید به سایت‌های زیر مراجعه نمایید:
Smart Games and Puzzles
وب سایت اسمارت گیمز Smart Games

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا