معرفی سایت BoardGameGeek.com (خوره های بازی)

سایت “BoardGameGeek.com” یکی از بزرگ‌ترین، تخصّصی‌ترین و موثّق‌ترین منابع اطلاعاتی در زمینه‌ی معرفی، بررسی و ارزشیابیِ بازی‌های فکری، به‌ویژه بازی‌های فکری استراتژیک، بازی‌های فکری گروهی و همان‌طور که از نام سایت بر می‌آید، بوردگیم‌ها (بازی‌های صفحه و مهره‌ای) می‌باشد. این سایت، بسیار هدفمند، دقیق و با حوصله به تحلیل و بررسیِ بازی‌های فکری پرداخته و خصوصیاتِ بارز و ارزشمند هر بازی را به مخاطبان و علاقه‌مندان معرفی می‌نماید. اطلاعاتِ ارائه شده در این سایت، بسیار دقیق و تخصّصی بوده و به‌همراه عکس‌ها و فیلم‌های آموزشی، در اختیارِ کاربران قرار می‌گیرد.

سایت بازی فکری http://boardgamegeek.com/

از ویژگی‌های برجسته‌ی سایت “BoardGameGeek.com” روزآمد بودنِ آن است: بازی‌های فکری، دهه به دهه و سال به سال، با نظرِ کارشناسانِ مختلفِ بازی‌های فکری در کمپانی‌های بزرگ جهان و با هدفِ جذّاب‌تر و کامل‌تر شدن، تغییر می‌کنند؛ کوچک‌ترین تغییراتِ بازی‌ها بلافاصله تحتِ عنوانِ ویرایش (وِرژن) جدید بازی، در سایت، منعکس شده و به اطلاع علاقه‌مندان می‌رسد. امکانِ بازی کردن به صورتِ online – چه با حریفِ مجازی (رایانه) و چه با حریفِ واقعی (دوستی نادیده و ناشناخته در نقطه‌ای دیگر از دنیا) – از جذّابیت‌های دیگرِ این سایت است که اجازه می‌دهد شما بازی‌های فکریِ مختلف را به صورت مجازی تجربه کنید؛ همچنین شما از طریقِ این سایت می‌توانید در مسابقات و تورنمنت‌های مختلف بازی‌های فکری شرکت کرده و قدرتِ ذهنِ خود را محک بزنید.
یکی از بخش‌های جذّابِ این سایت، بخشِ رتبه‌بندی (Ranking) بازی‌های فکری است: تعداد بسیار زیادی از کارشناسان، متخصّصین، طرّاحان و بازیکنانِ حرفه‌ای و علاقه‌مندانِ بازی‌های فکری، مرتّباً در رأی‌گیری‌های مربوط به رتبه‌بندیِ بازی‌ها شرکت کرده و سال به سال و روز به روز، رتبه‌ی بازی‌های فکری، بر اساس نظرِ کارشناسان و علاقه‌ی عموم مردم، تعیین شده و به اطلاع دوستداران بازی‌های فکری می‌رسد. خوب است اشاره‌ای کنیم که بسیاری از بازی‌هایی که در کشورمان، ایران، انحصاراً به نمایندگیِ شرکت “سرزمین ذهن زیبا” ارائه می‌شوند، در رده‌های بسیار بالای جدول رده‌بندی بازی‌های فکری این سایتِ معتبر قرار دارند.
بخش دیگری از سایت هر بازی داری صفحه ای خاص است مانند بازی فکری کوریدور ، بازی فکری کوارتو ، بازی فکری پیلوس ، بازی فکری کوییکسو ، بازی فکری کاتامینو و بازی فکری توباگو . در قسمت بالای هر صفحه می توانید رتبه بندی (Ranking)کلی را در سایت ببینید ــ که احتمالاً می‌تواند بسیار مورد توجه کاربران و علاقه‌مندان ایرانی قرار بگیرد ــ بخشی است که در آن امکانِ ثبتِ بازی‌های جدید (طرّاحی شده به توسّطِ کاربرانِ خلّاق) و ارزیابی و ارزشیابیِ آن‌ها وجود دارد. شما می‌توانید بازی یا بازی‌هایی را که طرّاحی کرده‌اید، از طریقِ این سایت، با سایرِ علاقه‌مندان به اشتراک گذاشته و بدین شکل، بازی تان را به همه‌ی جهان معرفی نمایید. بازی جدید شما در این سایت، ارزش‌گذاری شده و در صورتِ امکان، موردِ حمایت‌های خاص قرار خواهد گرفت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا