100 بازی فکری برتر آبستره (انتزاعی)

همانطور که قول داده بودیم قرار بود که درباره 100 بازی فکری برتر انتزاعی صحبت کنیم و سری به سایتها و رنک های این نوع بازیها بزنیم، قبل از هر چیز باید درباره مفهوم این نوع بازیها توضیح بدهیم.

برد گیم های آبستره به بردگیم ها و بازیهایی گفته میشود که در این بازیها مابه ازای واقعی وجود ندارد یعنی صرفا ازفضای غیر واقعی و خلاقانه استفاده میشود .

برای مثال میشود از بازی فکری کوریدر نام برد که دارای صفحه و مهره و یکسری مانع است .

خوشبختانه بازیهای زیادی از 100 عنوان بازی فکری آبستره که در این لینک مشاهده میکنید وارد ایران شده است و به امید خدا وارد خواهد شد.

رقیب بی بدیل و همیشگی این لیست ،سری گیپف پروجکت)Gipf Project است که دارای 6 عنوان بسیار عالی است که دارای رنک های زیر 20 است . مثلا بازی یینش (Yinsh)،تزار(Tezzar)،دوون(Dvonee)به ترتیب دارای رنک های 2تا 5 هستند. این بازیها سابقا توسط شرکت اسمارت گیمز(Smart Games)تولید و توزیع میشد که اخیرا شرکت هوش(Huch) لایسنس تولید را گرفته است و اقدام به تولید و توزیع این بازیهای بی نظیر کرده است. نکته جالب در مورد این بازیها این است که تمام این سری ازبرد گیم ها توسط فردی نابغه به نام کریس برم(Kriss Burm )طراحی شده است.

رنک 6 این لیست متعلق به بازی جذاب و فوق العاده هایو(Hive) است .

رنک بازی های فکری

رنک 8 این لیست هم باز متعلق به سری بازیهای گیپف پروجکت است و آن هم بازی زرتس (Zertz).

در این لیست دو عنوان از بازیهای معروف و جذاب شرکت ژیگامیک فرانسه هم موجود است:

بازی فکری کوارتو (Quarto)دارای رنک 60 برد گیم های آبسترک است و بازی فکری محبوب  کوریدر (Quoridor)دارای رنک 62 دنیا در این زمینه است.

رنک بازی فکری کوارتو

رنک بازی فکری کوریدور

نکته جالب توجه در مورد بازیهای فکری  کوراتو و کوریدور این است که این دو بازی از اولین بازیهایی بوده که از شرکت ژیگا میک به دنیای برد گیم ها و بازیهای فکری ارایه شده است یکی در سال 1991و دیگری در سال 1997 .و جالب اینکه هنوز با این همه تنوع در انواع بازیهای فکری و برد گیم ها هنوز جز 100 عنوان بازی برتر دنیا میباشند.

اگر تمایل به بازی کردن و دیدن بازیهای فوق (سری گیپف پروجکت،هایو،…) و بعضی دیگر از عناوین دیگر  این لیست مانندKamisado ,Take it Easy هستید ،میتوانید به” بازی خونه ذهن زیبا “واقع در چهارراه پاسداران،ابتدای دولت،پلاک 51سری بزنید و علاوه بر این نوع بازیها با 150 عنوان بازی متفاوت دیگر آشنا شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا