آیا Century: Spice Road را می توان Splendor شماره 2 نامید؟

در سال 2014 میلادی، وقتی بازی اسپلندور(Splendor) به بازار آمد، به یک باره تمام جوایز و تحسین ها را از آن خود نمود. این بازی زیبا با داشتن قوانین آسان، موفقیت سریعی را از آن خود کرد و همراه بازی Ticket to Ride توجه بسیاری از افراد، با هر نوع سلیقه ای را به خود جلب کرد.

Century: Spice Road همانند اسپلندور (Splendor) دارای مکانیزم های set collection و engine building بوده و یک بازی روان با مدت زمانی معقول می باشد. ژتون های محکم و زیبا، مهره های مکعبی با اندازه ی استاندارد و کارت های خوش دست، همگی یک بازی پیش رونده را می سازند.

این بازی هم مانند اسپلندور (Splendor) تم بازرگانی و فروش کالا در بازار را دارد. بازیکنان با دو کارت اساسی آغاز کرده و یا کالایی را دریافت می کنند و یا به معامله می پردازند که شامل 4 نوع عمل می باشد: کارت کشیدن، یک کارت از دست خود را بازی کردن، معامله ی منابع، برای به دست آوردن توکن های پیروزی و یا استراحت کردن که به بازیکن اجازه می دهد کارت های بازی کرده ی خود را بازگرداند.

کارت ها سه حالت دارند: منابع، ارتقا و معامله. اگر کارت منابع را بازی کنید آن ها را به دست می آورید.اگر کارت ارتقا یا معامله را بازی کنید، منابع خود را معامله می کنید. وقتی یک کارت را بازی می کنید دیگر به آن دسترسی نخواهید داشت مگر آن که استراحت را در نوبت خود انتخاب نمایید.

1

هر دو بازی بسیار جذاب پیش می روند. بعد از گذشت چند نوبت، هیجان در بازیکنان چنان شدت می گیرد که هر یک از بازیکنان می خواهند تاثیرگذارترین، در جمع باشند و نسبت به رقبا معاملات بهتری را انجام دهند. در بردگیم Splendor قابلیت ذخیره ی کارت وجود دارد اما در بازی رومیزی Century: Spice Road اگر خواهان کارتی هستید می بایستی آن را از طریق بازی هوشمندانه، با کارت ها به دست آورید.

هر دو بازی فکری تقریباً با سرعت یکسان پیش می روند ولی لحظاتی از بازی پیش می آیند که بازیکنان بایستی به میزان ریسک و امتیاز خود اندیشده و از بین حرکات ممکن موجود، بهترین را انتخاب نمایند.

شانس در این بازی ها بی تاثیر نبوده و ترکیب کارت های ممکن در دست هر بازیکن می تواند کار دیگر بازیکنان را سخت نماید. در صورتیکه دست بازیکنی خیلی هم خوب نباشد او این شانس را دارد که با ذخیره کردن مکعب های درست، شانس پیروزی خود را افزایش دهد. در حقیقت ساختار هر دو بردگیم به گونه ای سریع پیش می رود که بازیکنان در هر حالتی راهی برای پیروزی خود پیدا کنند.

در حالیکه بازی رومیزی century: Spice Road بر مبنای اصول اولیه ی Splendor طراحی شده است ولی برخی از قوانین آن در عین سادگی از عمق بیشتری برخوردار است.

2

 

مترجم: مریم قاسمیه

منبع: www.geekandsudry.com

اشتراک این صفحه در:

ما را از نظرات خود درباره بازی های فکری و مقالات وب سایت مطلع سازید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سایر مطالب

آموزش بازی فکری کدتو (Decrypto

آموزش بازی آزول: شیشه های مشجر

آشنایی با تِد آلس‌پَچ

نامزد دریافت جایزه‌ی بهترین بازی سال (Spiel des Ja

نحوه خرید بازی فکری

1) پس از انتخاب بازی فکری مورد نظرتان، می توانید همه روزه (بجز پنجشنبه و جمعه) در ساعات اداری با شماره های 88728961-021 و 88728962-021 تماس گرفته و کالای مورد نظرتان را سفارش دهید.

2) برای پرداخت می توانید یکی از دو روش زیر را انتخاب نمایید:

الف) پرداخت از طریق کارتهای عضو شبکه شتاب (برای مشتریان تهران و شهرستان ها)

ب) پرداخت نقدی در هنگام تحویل کالا (برای مشتریان تهران)

در صورت تمایل به خرید آنلاین می توانید به فروشگاه اینترنتی سیاره بازی مراجعه کنید.

نکته: لطفاً توجه داشته باشید که در صورت تماس بعد از ساعت 16 روز چهارشنبه، امکان ارسال کالای مورد نظر تا قبل از صبح شنبه وجود نخواهد داشت.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 2و88728961 از ساعت 9:30 تا 17:30 تماس بگیرید.

بازی فکری، تنها بازی فکری کامپیوتری و موبایلی نیست که بر روی گوشی های هوشمند، موبایل های اندرویدی و... نصب می شود. با خرید بازی فکری و اسباب بازی برای کودکانمان، هیجان و شادی را به بازی های آنها برگردانیم.

جستجوی محصولات

جستجوی مقالات