10 بردگیم برتر ماه اکتبر 2019

10. Brass Birmingham

brass

این بردگیم با مکانیزم استراتژی اقتصادی از دنباله های معروف Martin Wallace می باشد. این بازی فکری داستان رقابت کارآفرینان بیرمنگام در طول انقلاب صنعتی و بین سال های 1770-1870 را بیان می کند. مانند بازی های قدیمی تر این سری، شما باید شبکه ها و صنایع خود را رشد و گسترش دهید. در هر دور از بازی، شما می توانید حرکاتی مانند ساخت، شبکه، گسترش، فروش، وام و دیده بانی را انجام دهید، که سیستم فروش در این بازی جدید بوده و آن را جذاب تر کرده است. همچنین سیستم امتیازدهی و به دست آوردن توکن های پیروزی برای بازیکنان ، دارای طراحی بهتری می باشد.

 

 

 

9. The 7th continent: classic

the 7th continent

در داستان این بازی رومیزی که در اوایل قرن بیستم رخ می دهد، شما در تلاشید تا با سفر به قاره تازه کشف شده هفتم از شر یک نفرین خلاص شوید.دراین بازی که به صورت تکی و گروهی انجام می پذیرد، شما یک شخصیت را انتخاب کرده و ماجراجوییتان را شروع می کنید.در این ماجراجویی می بایستی برای نجات خود کارهای زیادی از قبیل ساخت ابزار یا سلاح و یا پناهگاه انجام دهید تا در نهایت بتوانید راهی برای از بین بردن نفرین پیدا کنید.

 

 

 

 

 

 

8. Arkham Horror: The Card Game

Arkham

در این بازی کارتی شما و دوستانتان به شخصیت های شهر آرکام تبدیل می شوید. شما علاوه برنقاط قوت، نقاط ضعفی هم دارید. اما مهم نیست که به چه کار مجبورید و یا چه چیز شما را تعقیب می کند. نقاط قوت و ضعف خود را با کارت هایتان پیدا خواهید کرد و کارت ها که به عنوان منابع شما مورد استفاده قرار می گیرند، به شما و دوستانتان کمک خواهند کرد تا از وحشتناک ترین و مخوف ترین جهان رهایی یابید.

 

 

 

 

7. Root

root

Root بازی ماجراجویانه ای است که در آن بازیکنان به جنگ قدرت می پردازند. Marquise de Cat بدجنس، جنگل را در اختیار گرفته و در صدد به دست آوردن ثروت آن است. حیوانات دیگر متحد شده اند تا از این کار جلوگیری کنند. این بازی از بازی های نامتقارن محسوب می شود که در آن هر یک از بازیکنان توانایی منحصر به فرد خود را دارا هستند و از شرایط پیروزی متفاوتی بهره مند می باشند. با وجود کارت های بسیار جذاب و چند کاره این بازی، هیچ بازی نامتقارنی تا این حد جذاب نبوده است.

 

 

6. Barrage

barrage

در این بازی مدیریت استراتژیک منابع، هر یک از بازیکنان تلاش خواهند کرد تا سد های بی نظیر خود را بسازند و با افزایش ظرفیت آن ها انرژی بیشتری را به نیروگاه هایشان منتقل کنند. هر بازیکن نماینده یکی از کمپانی های بین المللی بوده و برای بهره برداری هرچه بهتر در منطقه آلپ، به رقابت می پردازد.در طول 5 دور بازی، بازیکنان باید تلاش کنند تا تعهدات خود در قراردادهایشان را عملی کنند.

 

 

 

 

5. Terraforming Mars

 

terraforming

در این بازی پرطرفدار، شما در نقش یکی از شرکت های مشارکت کننده در مریخ، تلاش می کنید تا تا با همکاری دیگران مریخ را به محلی مناسب برای زندگی انسان ها تبدیل کنید.تنوع کارت ها در این بازی بسیار زیاد است . پروژه های گوناگونی باید انجام شود تا 3 مولفه اکسیژن، اقیانوس، و دما به حد قابل قبولی برای زندگی انسان ها برسد.

 

 

 

 

4. Gloomhaven

gloomhaven

در این بردگیم هر یک از بازیکنان دارای مهارت های خاصی بوده و برای سفر خود به این نقطه تاریک جهان دلایل خود را دارند. آن ها با همکاری یکدیگر تلاش می کنند تا سیاه چاله ترسناک را از بین ببرند و خرابه ها را پاکسازی کنند.در هر نوبت بازی، بازیکنان دو کارت را انتخاب می کنند که اعداد بالای کارت ها نشان می دهد، کدامیک را باید استفاده نمایند. همچنین هر کارت دو توانایی به بازیکن می دهد که او می تواند از بین آن ها انتخاب کند. اما بازیکنان باید مراقب باشند تا کارت های خود را از دست ندهند و از بین بردن سیاه چاله زیاد طول نکشد.

 

 

3. Wingspan

wingspan

Wingspan یک بازی رقابتی کارت محوراست که بازیکنان در نقش محققین و پرنده شناسان تلاش می کنند تا بهترین پرندگان را وارد مجموعه خود کنند. هر پرنده زنجیره ای از ترکیبات قدرتمند را در یکی از زیستگاه های شما گسترش می دهد.تهیه غذا و تخم گذاری از جمله کارهاییست که در این زیستگاه ها انجام می شود.

 

 

 

 

 

2. Black Angel

blackangel

بی توجهی انسان ها نسبت به زمین باعث از دست رفتن منابع شده است و Black Angel قرار است میراث ژنتیکی انسان ها را به کهکشان های دیگر برده و محل جدیدی برای زندگی انسان ها پیدا کند.این کار قرار است توسط ربات ها انجام شود و در این میان ارتباط با آدم فضایی ها نیز در میان خواهد بود.

 

 

 

1. Tapestry

Tapestry

در این بازی، بازیکنان به خلق تمدن از زمان انسان های اولیه تا آینده می پردازند.راهی که شما برای ساخت تمدن خود در پیش می گیرید، از آنچه در دنیای واقعی می گذرد متفاوت است و تمدن شما کاملا منحصر به فرد خواهد بود.در Tapestry شما از هیچ آغاز می کنید، و در هریک از 4 مسیر پیشرفت(علوم، تکنولوژی، اکتشاف، و نظامی) به تدریج جلو می روید تا مزایای بیشتری نصیبتان گردد.شما هم می توانید فقط برروی یک رشته تمرکز داشته باشید و پیش بروید، و هم می توانید چند رشته را همزمان باهم پیشرفت دهید.

 

 

 

 

مترجم: مریم قاسمیه

منبع:www.boardgamegeek.com

اشتراک این صفحه در:

ما را از نظرات خود درباره بازی های فکری و مقالات وب سایت مطلع سازید.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سایر مطالب

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت سرزمین ذهن زیبا می باشد.

طراحی و توسعه: نیکو وب

تماس با سرزمین ذهن زیبا

تماس با بخش فروش: 88482038

تماس با مدیریت: 88728961 و 88728962